X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
1386/12/27

 

بیانیه کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان

در رابطه با نتایج انتخابات دور هشتم مجلس شورای اسلامی در شهر های غرب آذربایجان

 

ملت آگاه آذربایجان

فعالین حرکت ملی

 

24 اسفند، انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی را با فراز و نشیب های فراوان پشت سر گذاردیم. مطمئنا هر وجدان آگاهی باور دارد که انتخابات در نظام جمهوری اسلامی ایران و شیوه های اجرایی آن با معیار های یک انتخابات آزاد فرسنگ ها فاصله دارد. در حکومت جمهوری اسلامی ایران انتخابات نه به عنوان مشارکت افراد بر سرنوشت سیاسی خود بلکه به عنوان ابزار تثبیت و نمایش قدرت نظام مورد بهره برداری قرار می گیرد. آمار پایین مشارکت مردم در انتخابات دوره های پیشین گواه از آن دارد که اقشار مختلف مردم به دلیل افزایش فشارهای فزاینده سیاسی،اجتماعی،فرهنگی و خصوصا اقتصادی رغبت چندانی به شرکت در انتخابات ندارند،در عین حال تنگ کردن عرصه برای منتقدان و رقبای سیاسی و حذف بدون دلیل آنها چشم انداز تار و کدری را مشروعیت و دمکراتیک بودن انتخابات در ایران را فراهم می سازد.

اما بعضا این انتخابات ها به عنوان پروسه ای گریز ناپذیر شرایط خاصی را پدید می آورند که لایه های از جامعه بالاجبار مجبور به مشارکت در آن می گردند. مسئله تغییر عمدی ترکیب جمعیتی و فرصت سازی شوونیسم فارس برای حامیان سیاسی گروه های تروریستی در غرب آذربایجان یکی از همان شرایط خاصه می تواند باشد. آمار پایین مشارکت ملت آذربایجان در انتخابات های گوناگون حکایت ار آن دارد که این ملت حرفی برای اعتراض داشته و به آن حد بلوغ سیاسی رسیده است که بتواند در مقابل هجمه های شوونیستی از سلاح تحریم استفاده نماید، اما وضعیت ویژه شهره های غرب آذربایجان همه ملت و فعالین حرکت ملی آذربایجان را اقناع نموده که علیرغم سوء استفاده های سیاسی نظام از پروسه انتخابات، برای مقابله با ترفند های انتخاباتی حامیان سیاسی گروه های تروریستی کرد صرفا در انتخابات مجلس شورای اسلامی و شورا های اسلامی شهر و روستا در بین گزینه های بد و بد تر، حتما گزینه بد را انتخاب کند. مردم شهرهای غرب آذربایجان با پشتیبانی معنوی مردم سایر نقاط آذربایجان و به همت فعالین حرکت ملی متفاوت تر از دوره های قبل وارد صحنه انتخابات شده و با اینکه اکثریت قریب به اتفاق نامزد های نزدیک به جریان ملی آذربایجان از سوی مراجع اجرایی و نظارتی رد صلاحیت شدند ولی با نگرش قالب در بین فعالین و مردم این بود که حتی در این وضعیت می بایست تابوی حمایت شوونیسم از حامیان سیاسی گروه های توریستی را باید شکسته شود. علیرغم موضع گیری سیاسی برخی طیف های حرکت ملی علیه این نگرش و عدم تمایل محسوس مردم غرب آذربایجان جهت مشارکت در انتخابات شاهد آن هستیم که حتی با مشارکت اندک مردم تورک غرب آذربایجان حامیان سیاسی گروه های تروریستی قادر به عرض اندام در مقابل اراده ملت نشده و شوونیسم فارس و عروسک های آذربایجانی آن مجبور به سکوت گردید. نتایج قاطع شمارش آرا در شهرهای ماکی و سلماس حامیان گروه های تروریستی را رسما زمین گیر و در شهرهای اورمیه و سولدوز نیز علیرغم گزافه گویی های گروه های تروریستی که گویا منتخب اول این شهرها از اقلیت مهاجر خواهد بود حتی با حمایت های بی دریغ جریان اصلاح طلب و بخشی از جریان اصول گرا از آنها به دور دوم کشیده شد.

در کنار این موفقیت نسبی باید اعتراف کنیم که عملکرد فعالین حرکت ملی و دلسوزان آذربایجان نیز ضعف های بسیاری داشت و شاید می توانست بهتر و بیشتر از این نیز خود را نشان دهد. متاسفانه سردی عموم مردم از انتخابات، سو استفاده حاکمیت از ترفند های ملی جهت داغ کردن تنور انتخابات و با کال تاسف و با هزاران افسوس خیمه شب بازی و منفعت طلبی مالی و شو منی های تعدادی که ظاهرا می خواهند سری جنبان در هر دو سو داشته باشند، جبهه مبارزه ملی با غده سرطانی تروریسم در غرب آذربایجان را ضعیف تر کرد.

کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان ماه ها قبل با طرح صورت مسئله تلاش کرد که با راهکارها و ابزار های ممکن زمینه نزدیکی طبف های حرکت ملی را در مورد انتخابات 24 اسفند را فراهم آورد، بدین منظور از هیچ کوشش آشکار و پنهانی فرو گذار ننمود. خوشبختانه فعالیت چندین ماه کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان منجر به اجماع حداقل بخشی از حرکت ملی آذربایجان گردید. این کمیته کوشید که ضمن رعایت اصول امنیتی و با مد نظر قرار دادن آرا طیف های متمایل به مشارکت، فعالین حرکت ملی را ترغیب به سازماندهی و حرکت منسجم بنماید. با اینکه کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان دل پر خونی از نا مهربانی ها و سو استفاده کنند گان از نام مقدس آذربایجان و معامله گران پشت پرده دارد ولی چون اعتقاد راسخ دارد که افشا و آشکار کردن معاملات پشت پرده ضربه ای مهلک به جبهه ملی مبارزه با تروریسم این مهم را به فرصت آتی موکول کرده و با اتخاذ سیاست های راهبردی تلاش کرد در حد توان مسئولیت ملی و تاریخی اش را به جا آورد.

کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان، نتایج انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرهای غربی آذربایجان را صرفا از دید مقابله با ترفند های انتخاباتی حامیان سیاسی گروه های تروریستی موفقیت آمیز ارزیابی و امیدوار است در دوره دوم رقابت انتخاباتی شهر های اورمیه و سولدوز که در اوایل 1387 برگزار خواهد شد، برای همه ثابت گردد که برگزیده شدن حامیان سیاسی گروه های تروریستی در شهرهای غرب آذربایجان نه از برای قدرت سیاسی و جمعیتی آنها بلکه به دلیل عدم مشارکت مردم تورک غرب آذربایجان و حمایت های معنوی و سیاسی شوونیسم فارس از آنها می باشد. یقینا این موفقیت در سرنوشت سیاسی و آتی غرب آذربایجان تاثیر بسیاری خواهد داشت. کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان از همه فعالین حرکت ملی آذربایجان و قاطبه ملت آذربایجان می خواهد که از هم اکنون فعالیت ها و کار های تبلیغی خود را برای خنثی کردن ترفند های انتخاباتی حامیان سیاسی گروهای تروریستی در غرب آذربایجان بر دو شهر اورمیه و سولدوز متمرکز نماید.

 

کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان

 

 

با تکثیر و پخش این بیانیه در جبهه ملی مبارزه با تروریسم در غرب آذربایجان مشارکت کنید