X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
1386/11/20

 

                             

 

جنبش سوسیالیست های آذربایجان دنبال چه چیزی میگرددند؟

 

مدتی است جریانی موسوم به جنبش سوسیالیستهای آذربایجان نظریه های مغرضانه خود را که شباهت بسیار عجیبی به مواضع گروهای تروریستی کورد در قبال کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان دارد، علیه کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان و سایر گروه های سیاسی حرکت ملی و کشور های تورک منطقه کشورهای برای کمیته ارسال می نماید.

کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان  بر اساس مصالح و منافع ملت آذربایجان تا کنون با سعه صدر از انعکاس این مطالب خودداری کرده بود، اما گویی اتحاد نا مبارک سوسیالیست های آذربایجانی با هم کیشان عقیدتی کورد خود وارد عرصه جدیدی شده واین فرا افکنی ها روز به روز شدید تر می گردد. لذا کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان از همه آذربایجانی هایی که به نام جنبش سوسیالیست های آذربایجان فعالیت می کنند می خواهد که قبل از وارد کردن اتهامات واهی به کمیته ، واقعیت های منطقه غرب آذربایجان را در مورد توطئه های گروه های تروریستی کورد مورد مطالعه قرار داده و با نگاهی به عملکرد  تاریخی خود  منافع ومصالح واراضی ملی آذربایجان را با الفاظ دهن پرکن چپ گرایانه قربانی ایدئولوژی های فرسوده خود نکنند.

کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان تک تک آذربایجانی ها را در مورد دفاع از همه اراضی تاریخی و ملی آذربایجان مسئول دانسته و تبانی های ایدئولوژیکی را با گروه های تروریستی کورد و یا هر گروه دیگر محکوم می کند.

 

مطلب زیر که تقدیم  خوانندگان گرامی  میگردد مدت ها قبل همزمان با درج آن در سایت (www.solgunaz.com) به کمیته نیز ارسال شده بود اما کمیته مردمی دقاع از غرب آذربایجان بنا به دلایل ذکر شده از درج آن خودد اری کرده بود ولی متاسفانه ارسال کنندگان آن با ارسال مجدد تاکید خاصی بر درج آن دارند. ما نیز با درج این مطلب وسایر نوشته های  جنبش سوسیالیست های آذربایجان نگاهی به اندیشه های آنها کرده وقضاوت را به مردم وقعالین حرکت ملی می سپاریم.

 

کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان

 

20 / 11/ 86

 

 

گروهی از فعالین ترک از جنایتکاران و دشمنان آذربایحان قهرمان ملی می سازند

 

 

واضح است که در هر مبارزه  آزادیبخشی ، دشمن تلاش میکند به آن نفوذ نموده تا آنرا تحت تاثیر قرار دهد تا نابودی آن را سهلتر کند. به همین منظور دشمن با لباس خودی  به شیوه های مختلف  اهداف متفاوتی را دنبال می کند. افراد دشمن در سطوح مختلف  به مبارزات سیاسی و تشکیلاتی جنبش ملی آذربایجان وارد شده ودر فعالیتها نقش ستون پنجمی و جاسوسی را بازی می کنند.  کسب اطلاعات، اشاعه بدبینی، جنگ روانی، تبلیغ ایدئولوژی و سیاستهای دشمن، شناسائی افراد، ترور و خرابکاری از شناخته ترین کارهایی است که دشمن  در درون صفوف مبارزه انقلابی به آنها مبادرت می کند

 

نیروهای اطلاعاتی و امنیتی  دولت جمهوری اسلامی ایران در تلاش هستند از درون، جنبش ملی – دمکراتیک آذربایجان را تضعیف ونابود کنند

 

اما مشکل مبارزه آزادیبخش آذربایچان علاوه بر آن وجود جریانات و گرایشاتی است که در این کارزار آگاهانه یا نا آگاهانه آب به آسیاب جمهوری اسلامی می ریزند و کار دشمن را راحتتر میکنند

 

این گروهها و شخصیتها که ادعای سیاستمداری، فعال و پیشرو بودن دارند در حرکت ملی آذربایجان به تبلیغ فرماندهان و رهبران  دولت جنایتکار و فاشیست اسلامی می پردازند و نقش بلندگوی تبلیغاتی دشمن را ایفا می کنند

 

این جریات،  ملا حسنی نماینده ولی فقیه و امام جمعه ارومیه را که مورد تمسخر ملت ترک میباشد قهرمان معرفی  می کنندد و در ردیف بابک خرمدین، جعفر پیشه وری  وصفر خان  قرار می دهند.(1)

 

 ملا حسنی بعنوان نماد جهالت و جنایت که به قهرمان و الگوی این فعالین تبدیل شده است نزدیک به سه دهه توانسته با سرکوبهای بی پایان،  ملت ترک و بخشی از آذربایجان را تحت حاکمیت دولت اشغالگر ایران نگه دارد

 

در روزهای اخیر دو سایت انترنتی به تبلیغ، تعریف وتمجید ازفرماندهان و نیروهای سرکوبگر و نظامی دولت سرمایه داری و شوونیست ایران پرداختند. این عده کاسه داغ تر از آش شده و از جمهوری اسلامی می خواهند که شهادت این" غیور مردان” را بسان دیگر همرزمانشان در بایکوت خبری و در سکوت  کامل سپری نکند.

 

 

 

اطلاعیه ای که توسط " کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان" صادر شده طوری از سپاه پاسداران، پایگاههای مقاومت بسیج ، نیروهای نظامی و امنیتی و فرمانده گردان 316 دفاع کرده که ضد شوونیست بودن و ضد اشغالگر بودن نویسندگان اطلاعیه  زیر سوال رفته است. این اطلاعیه که درسایت " کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان"  (2) و دیگر سایتهای آذربایجانی منتشر شده  تلفات  انسانی جمهوری اسلامی  و اعضا ترک ارگانها و نیروهای سرکوبگر نظامی را شهید آذربایجان نام می برد.  یکی از وظایف اساسی سایت " کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان" حمایت از بسیج و سپاه پاسداران است و بکلی فراموش کرده که آذربایجان توسط  سپاه پاسداران و بسیج همین منطقه در در اشغال شوونیسم فارس قرار گرفته است. 

 

 

 

اعضای این کمیته برخلاف کارگران و زحمتکشان  آذربایجان بر این باور است که سپاه پاسداران و دیگر نیروهای نظامی در آذربایجان متعلق به آذربایجان میباشند و باید از مرده و زنده آنان تقدیر وتجلیل به عمل بیاوریم.

 

 

 

شورای اتحاد  ملی آذربایجان (3) در سایت انترنتی خود همچون دوستان" کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان" بیوگرافی و سال شمار زندگانی یکی از فرماندهان حزب اللهی و جنایتکار جمهوری اسلامی ایران، بنام مهدی باکری را منتشر کرده و او را با عنوان "سردار سرلشکر شهید" معرفی می کند.

 

 

 

این دوستان متوهم  و سیاستمداران ناشی به بهانه یا به خاطر اعتقاد به  تئوری به اصطلاح ترک محوری وهمچنین به علت ضد کرد یا ضد پژاک بودن به دامن اشغالگران اسلامی ایران غلتیده اند.

 

 

 

این گروهها باید به ملت ترک جوابگو باشند که چرا سپاه پاسداران و نیروهای نظامی، اطلاعاتی آنها، آذربایجان و ملت ترک را در اشغال و اسارت نگه داشته اند؟  این گروهها باید جواب دهند که چرا سرداران و فرماندهان ترک این دوستان از تهران و فرماندهی فاشیستها دستور میگیرند؟ این آقایان باید پاسخ دهند که چرا افراد اطلاعاتی وفرماندهان مورد ستایش آنها به جای آزادی زندانیان، هر روز مبارزان ترک را دستگیر، زندانی و شکنجه کرده وبه شیوه های مختلف آنها را می کشند؟ چرا ملا حسنی "فهرمان ملی" شما به جای اعلام جنگ علیه جمهوری اسلامی و فاشیستی ایران، برای سرکوبی قیام خرداد با فرماندار آذربایجان غربی اعلامیه مشترک صادر کرد و شب و روز برای سرکوبی  مخالفان حکومت شوونیستی ایران تلاش میکند؟

 

 

 

امروز کارگران و زحمتکشان ترک که پایه های مستحکم جنبش ملی و طبقاتی آذربایجان را تشکیل می دهند بخوبی درک میکنند که سیستم کاپیتالیستی و شوونیستی ایران برای سرکوب مبارزه ملی و مبارزه طبقاتی ارگانهای سرکوب قدرتمندی را سازمان داده است. مردم ستمدیده اذربایجان در فضای پلیسی و اختناق این ارگانها و پرسنل ترک آنها سرکوب می شوند.

 

 

 

سپاه پاسداران ، ارتش، بسیج، سازمان اطلاعات و دهها ارگان و تشکیلات نظامی و وابسته به آنها ماشین سرکوب دولت ایران را تشکیل می دهند. سپاه پاسداران، ارتش و زندانها، دادگاهها و دیگر قوای نظامی ایران مهمترین ابزار سرکوب مبارزات مردم جهت اعمال قدرت مناسبات سرمایه داری و شوونیستی حاکم بر طبقات محروم و ملل تحت ستم میباشند . در این میان سپاه پاسداران  تشکیلاتی  نظامی- ایدئولوژیک است که در همه زمینه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، نظامی، دیپلماتیک و بین المللی قدرت عمل دارد و برای حفظ حکومت اسلامی و تمامیت ارضی ایران به هر جنایتی دست میزند.

 

سپاه پاسداران یک نهاد فاشیستی سرکوبگر حکومتی است که هیچ ترک آذربایجانی نمی تواند بخاطر پاسدار بودن بخود افتخار کند.

 

 ماشین سرکوب جمهوری اسلامی نقش برنده و کارائی خود را در سرکوبی، کشتار مبارزات مردم نه فقط در آذربایجان بلکه حتی در ال – احواز، کردستان، ترکمن صحرا، سیستان و بلوچستان به اثبات رسانده است. ترکهای ارتش و سپاه پاسداران بعنوان بخشی مهم از قوای نظامی ایران تنها دشمن مبارزه ملی و دیگر مبارزات کردها، عربها و ترکمن ها  و بلوچ ها نیستند آنها دشمنان سرسخت مردم ترک و جنبش ملی آذربایجان هم  هستند.

 

 تشکیلات نظامی ترک و کرد و فارس نمی شناسد هر کس وارد این سازمان بشود باید در خدمت حاکمان ایران قرار بگیرد . کسی که در این سیستم برای ترک نقش خوب و انسانی ولی برای فارس ، کرد نقش بد و جنایتکارانه قائل شود سخت در اشتباه بوده و نشان میدهد نه از سیستم و عملکرد نظامی شناختی دارد و نه از دولت واعمال اراده آن سر درمی آورد.

 

افراد و پرسنل ترک در داخل قوای نظامی و اداری سیستم دولتی ایران برای آزادی ملی و طبقاتی آذربایجان کار و فعالیت نمی کنند. تمامی ترکهای فعال در نظام و سیستم اداری و نظامی  مانند فارسها در خدمت سرمایه داری، اسلام، صدور انقلاب اسلامی، حفظ تمامیت ارضی ایران،تروریسم، سیاستهای اشغالگرانه، شوونیستی و سرکوبگرانه دولت اسلامی ایران هستند در غیر این صورت پرسنل معترض و انقلابی توسط این نیروها بر سر دار فرستاده میشوند.  این واقعیات را هیچ کس نمی تواند انکار کند جز تعدادی از فعالین جنبش ملی آذربایجان جنوبی.

 

 

 

این فعالین ترک به نادرست سیاستمداران، آخوندها و فرماندهان ترک را در ماشین سرکوب نظامی فاشیستهای ایرانی که بیش از هشتاد سال ملت ترک را در اسارت و بردگی نگه داشته اند قهرمان می نامند و از آنها آشکارا حمایت میکنند افکار و سیاستهای این افراد وگروهها از سوی مبارزان سوسیالست آذربایجان به جنبش ملی آذربایجان خطرناک  ارزیابی می شوند.

 

 

 

 چونکه چنین جریاناتی آگاهانه یا نا آگاهانه ماهیت سرکوبگرانه و جنایتکارانه سپاه پاسداران و ارتش و غیره را کتمان کرده و ماهیت جنایتکاران و سازمانهای نظامی ایران  را پاک و منزه جلوه می دهند. این عده در جنبش ملی  آذربایجان نسبت به جمهوری اسلامی توهم پراکنی کرده و به چشم ملت ترک خاک می پاشند و میخواهند از خشم وکینه مردم نسبت به ارگانهای سرکوب دشمن را کاهش دهند و صف انقلاب  و ضد انقلاب را مغشوش کنند.

 

فعالین انقلابی و سوسیالیست برای دمکراتیک تر شدن جنبش ملی آذربایجان وظیفه خود می دانند با افکار و گرایشات انحرافی مبارزه کنند تا مسیر مبارزه جهت استقلال آذربایجان  جنوبی هموارتر شود.

 

 

 

 سول گون آذ

 

WWW.SOLGUNAZ.COM

 

solgunaz@yahoo.com

 

29/ 10/ 2007

 

 

 

 

 

(1) -  مباحثات فعالین در اتاقهای پالتاک -  و همچنین گفتگوی تلفنی مسئول سایت تریبون با تلویزیون گون آذ تی وی در رابطه با نقش ملا حسنی در جنگ نقده

 

(2)-  http://www.bati-azerbaycan.blogfa.com 

 

http://www.millishura.com/Farsi/yeniler/bakiri.htm-(3)