X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
1386/12/02

 

افشای یک خبر محرمانه از سولدوز:

 

آنچه که در ذیل می آید نتیجه بیش از یکماه تلاشهای بی ادعای هسته امنیتی ((کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان)) در شهر همیشه سرافراز سولدوز است که پرده از یک خبر ناگفته و یک حادثه ناخوشایند و یا در جای خود خوشایند بر می دارد. یکماه پیش طبق اطلاعات واصله به هسته شهری سولدوز مبنی بر اعمال محدودیتهای شدید و نیز بازداشت چند افسر رده میانی اما حفاظتی سپاه پاسداران در سولدوز هسته امنیتی کمیته کار تحقیق و گردآوری اطلاعات را در این زمینه شروع نمود. در جریان بررسیها علاوه بر شناسایی 4 تن از افسران سپاهی فوق الشرح به مساله بسیار مهمتر برخورد کردیم و آن در مورد سرهنگ سپاه ((ناصر ولیان)) بود که بنا به اعلام رسمی سپاه، تابستان امسال با گرفتار شدن در تله انفجاری که توسط گروهک کردی-تروریستی ((پژاک)) تدارک دیده شده بود، کشته شده است. ((ناصر ولیان)) از نیروهای حفاظتی سپاه نقده که اکنون می توان او را از خائنین به ملت آذربایجان دانست، از حدود 8 ماه قبل از مرگش از طرف نیروهای نفوذی گروهک کردی-تروریستی پژاک جذب می شود و وظیفه او تامین اطلاعات لازمه این گروهک تروریستی تعریف می شود. ناصر ولیان با توجه به موقعیت شغلی خود در سپاه، اطلاعات لازمه جهت انجام کمینها و تله های انفجاری در مسیرهای سولدوز (نقده) به خانا (پیرانشهر) و خانا(پیرانشهر) به ساری داش(سردشت) را برای تروریستها تهیه می کند، در مقابل گروهک کردی-تروریستی پژاک نیز از بابت کشته شدن هر افسر و نیروی سپاهی 15 میلیون تومان به خائن ناصر ولیان پرداخت می نمود. اطلاعات کافی و دقیقی از تعداد نیروهایی که طبق این فروش اطلاعات جان خود را از دست داده اند مشخص نیست اما با توجه به سیر صعودی و یکباره اموال منقول و غیرمنقول این خائن سرسپرده احتمالا تعداد قربانیان بیش از 10 تن باشد.

پس از 7 ماه همکاری بیشرمانه با تروریستها و تقریبا چند روز قبل از مرگ این خائن، حفاظت اطلاعات سپاه به نامبرده مشکوک می شود و تحقیقات مخفی را در این خصوص شروع میکند، اما با توجه به نفوذ ناصر ولیان در سپاه، وی از برنامه سازمان مطبوعه اش خبردار می شود و جهت اظهار ندامت و اشک تمساح ریختن مساله را با نیروهای امنیتی سپاه مطرح می سازد و کذب بودن شایعات را عنوان میکند، از سوی دیگر گروهک کردی-تروریستی پژاک نیز از قضیه باخبر می شود، در نتیجه ناصر ولیان تابستان امسال در طی گرفتار شدن در همان تله های انفجاری که خود، دوستان و همشهریان تورکش را به بهای 15 میلیون تومان به کشتن میداد خود نیز در همان تله ها گرفتار شده کشته می شود. هرچند که نئش و قبر این خائن در بین قبور شهدای سولدوز قرار گرفته است اما با توجه به دستگیری 4 افسر سپاهی در سولدوز که اکنون تحت بازجویی هستند و گاها در بازداشت بسر میبرند، خانوداه ناصر ولیان نیز از جریان خیانت او آگاهی یافته است و بنا بر اطلاعات کسب شده از چندین هفته قبل، از رفتن بر قبر این خائن خودداری می کنند. شایان ذکر است این خبر و خبر خیانت ناصر ولیان که اکنون نیز حتی بسیاری از نیروهای سپاهی از آن مطلع نیستند برای اولین بار با تلاشهای تحسین برانگیز ((هسته امنیتی شاخه سولدوز کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان)) منتشر می گردد. لذا بدلیل مسائل امنیتی اسامی و مشخصات 4 افسر فوق الذکر را تا رسیدن به نتیجه نهایی و تایید خبر همدستی آنها با ناصر ولیان و گروهک کردی-تروریستی پژاک منتشر نمی گردد.

هرچند که در بین نیروهای سپاهی و کلا نیروهای نظامی و مسلح که تحت فرمان تهران و به عبارت بهتر تحت لوای شووینیسم فارس هستند اما افراد علاقمند و دلسوز به آذربایجان و حرکت ملی آذربایجان کم نیستند و آنان نیز بعنوان بخشی از ملت رنج کشیده و آسیمیله شده آذربایجان در راستای سعادت سرزمین مادری تلاش میکنند، هر چند که با عنایت به روند حوادث و جریانات معلوم است که تعداد خیانتکاران نیز اندک نیست و این خیانتکاران در درجه اول منافع ملی آذربایجان را به خطر می اندازند و در جبهه دشمن بر علیه ملت آذربایجان در جنگند.