X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
1386/12/05

 

توضیحاتی پیرامون مواضع،عملکرد و سیاست های کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان

 

چندی است ، برخی افراد منتسب به حرکت ملی آذربایجان با گرایشات چپ گرایانه که سابقا عضو و یا هوادار گروه های چپ قبل ویا بعد از انقلاب 57 ایران بوده و هم اکنون با همان وابستگی فکری در چارچوب حرکت ملی و در خارج از آذربایجان فعالیت می کنند، اتهامات غیر واقع و شبهه آلودی به مواضع و سیاست های کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان وارد ساخته اند. با توجه به اینکه کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان همه ملت آذربایجان و گروه های حرکت ملی را در دفاع از سرزمین های غرب آذربایجان مسئول می داند، لذا تا به امروز تلاش کرده است  با مد نظر قرار دادن  شرایط سیاسی و اجتماعی و اقتصادی حاکم بر ملت  و منطقه غرب آذربایجان وسلایق فکری و تشکیلاتی  احزاب و گروه های حرکت ملی ضمن منظور نمودن مسائل امنیتی که هر روز و هر شب با آن دست و پنجه نرم می کند، از اصول دمکراتیک خارج  نشده و کمیته مردمی را بسان جبهه ملی مبارزه با تروریسم به پیش برد.

کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان برای جلو گیری از انشقاق جبهه ملی مبارزه با سرطان تروریسم در غرب آذربایجان  تا کنون از پاسخ گویی به اتهامات و فرا افکنی های وارده خودداری نموده است . اما ظاهرا عطش تخریب و تهمت این دوستان در سایت ها و اتاق های پالتاک و گروه های اینترنتی که بر خواسته از جهان بینی ایدئولوژیکی آنها است، فرو کش نکرده و این بار در تریبونی ملی ( GUNAZ TV ) با سو ء استفاده از عدم حضور نماینده  کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان ( به دلایل امنیتی) جهت  دفاع از مواضع و عملکرد کمیته به تنهایی پیش قاضی رفته به دور از انصاف به شبه افکنی و تهمت زنی آشکار علیه کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان می پردازند. در برنامه مورخه 5 / 12 / 86 تلویزیون GUNAZ  که از سوی  همکاران ساکن آلمان این تلویزیون تدارک دیده شده بود، برنامه سازان که از وابستگان گروه های چپ فعال در حرکت ملی آذربایجان می باشند با زیر پا گذاردن واقعیت های امنیتی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و حتی مذهبی مردم غرب آذربایجان فعالین کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان را عاملین جمهوری اسلامی و ساخته و پرداخته اداره اطلاعات معرفی می نمایند.

کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان ضمن استقبال از نقدها، جهت تنویر افکار عمومی و با رعایت اصول امنیتی خود را مجاز به روشنگری در اتهامات وارده می داند.

 

1- کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان برنامه فوق الذکر را که از GUNAZ TV   پخش گردید به عنوان سیاست رسمی تلویزیون  تلقی نمی نماید، اما انتظار می رود که آقای اوبالی به عنوان مسئول اولGUNAZ TV موضع  شفاف خود را در مورد برنامه و موضوعات پخش شده در آن ابراز دارند.

 

2- کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان اتهامات و توهمات سوسیالیست های آذربایجان علیه کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان را نتیجه همگرایی  عقیدتی و تشکیلاتی آنها با گروه های کرد در داخل و خارج آذربایجان ارزیابی نموده و اعلام می دارد عملکرد و مواضع کمیته آنقدر شفاف است که کمیته در میان ملت آذربایجان سر بلند باشد.

 

3- کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان مرز بندی امنیتی و سیاسی خود را با اردوگاه نیروهای چپ  حرکت ملی آذربایجان را آن زمان مشخص کرد که این نیروها برای رسیدن به تخیلات انترسوسیالیستی خود بر سر میز مذاکره با رهبران گروه های تروریستی کرد نشستند و چه بسا در گفتگو های پنهانی خود با برادران عقیدتی شان در مورد غرب آذربایجان نیز تصمیم هایی گرفته اند. اگر قرار باشد روزی غرب آذربایجان فدای ایدئولوژی شود، کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان ایستادن در کنار ملت آذربایجان را با هر اندیشه و مرامی،  شرفی بزرگ برای خود محسوب می کند.

 

4- کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان تاکنون در مورد انتخابات آتی 24 اسفند مجلس شورای اسلامی ابزار نظر نهایی نکرده است که اینان قصاص قبل از جنایت کرده و تبدیل به بلند گوی اپوزیسیون شونیست جمهوری اسلامی شده اند. این کمیته با صدور فراخوانی از کلیه فعالین و احزاب حرکت ملی آذربایجان دعوت نمود که برای رسیدن به اجماع در مورد این انتخابات به بحث بپردازند و نتیجه این مباحث نیز  جهت انتقال به عموم مردم بدون کوچکترین  سانسور در وبلاگ و نشریه توپراق منتشر گردید( جالب این که چندین نظریه تحریم  نیز در ویژه نامه درج شده بود). با توجه به فضا و سوال های  ایجاد شده در بین مردم غرب آذربایجان، کمیته با تکثیر و پخش بروشور هایی به معرفی نامزد های حامی گروه های تروریستی کورد در غرب آذربایجان پرداخت . اما این مدعیان آزادی و سعادت بشری توجه داشته باشند که فرسنگ ها با شرایط داخل آذربایجان فاصله دارند و نسخه پیچیده شده  آنها به دور از واقعیت است و از سوی مردم رد خواهد می شود.

  

 5- کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان بارها در بیانیه  ونشریه توپراق در مورد شهید نامیدن سربازان وظیفه و یا افسران تورک ابراز عقیده کرده است( لطفا مراجعه کنید به نشریات توپراق). کمیته هر انسان تورکی را در هر کشور تورک زبانی که به دست تروریسم به شهادت می رسد شهید این ملت می داند. کمیته، هیچ وقت و هیچ موقع  برای خوش آیند دیگران و یا صرفا به خاطر انترسوسیالیسم جهانی فرزندان بی ادعای آذربایجان را که در بدترین خفقان سیاسی – امنیتی در دانشگاه ها و خیابان ها و یا درغربت برای سعادت این ملت مبارزه می کنند عامل اطلاعاتی معرفی نخواهد کرد و یا در سایت ها و یا وبلاگ های چپ گرایانه خود سربازان تورک آذربایجان که بالاجبار و به خاطر وضعیت اسفناک اقتصادی در سپاه و بسیج و یا نیروی انتظامی به خدمت می پردازند و یا ارتش دلاور تورکیه را که هر روز تروریسم از آن قربانی می گیرد، خائن و سرکوب گر نخواهد خواند.( مراجعه کنید به مقالات سایت (SOLGUNAZ.COM    

 

6- کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان با شیوه های مختلف ( نشریه، CD، بیاینه ، بروشور و...) همواره تلاش کرده است در مورد بحث بسیار خطرناک ایجاد اختلاف  عمدی ما بین تورک های شیعه و برادران تورک سنی غرب آذربایجان به روشنگری بپردازد و با باز نمودن زوایای پنهان دسیسه های حاکمیت مذهبی ایران و گروه های تروریستی در این مورد عملکرد حجت اسلام حسنی و برخی دغل بازان را که مذهب را ملعبه خود کرده اند محکوم نموده است.

 

7- مدعی می شوند که با تشکیل و درپی سیاست های کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان اختلاف بین تورک ها و کورد ها در غرب آذربایجان بیشتر شده است و کوردهای غرب آذربایجان به مسئله حساس شده اند.کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان با رد این ادعا به مدعیان این مسئله یاد آور می شود که، برادران شما هنوز در اروپا،  خواب شیرین  پیروزی سوسیالیسم جهانی با مبارزه مسلحانه در کوه های کردستان را می بینید و به یاد آن روزها که دختران و پسران آذربایجانی را از نقده و اورمیه فریفته و برای ناسیونالیسم کورد قربانی می کردید تئوری می نویسید ولی غرب آذربایجان گرفتار سرنوشتی همچون قاراباغ است که 7 اسفند سالگرد جنایت داشناک های ارمنی در خوجالی اش می باشد.

 

8- کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان، فارغ از دسته بندی و جناح بندی های حرکت ملی آذربایجان تلاش دارد به مانند جبهه ملی مبارزه با تروریسم به پیش رود و در این راستا خود را زیر مجموعه و یا وام دار کسی ندانسته و با تفکر ملی گرایی و با خطوط قرمز دفاع از اراضی منطقه غرب آذربایجان و با رعایت اصول امنیتی آماده همکاری و همفکری با همه جناح ها و جریان های حرکت ملی آذربایجان می باشد.

 

 

 

کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان

 

۵ / 12 / 86