X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
1386/12/07

 

نفوذ حامیان گروه های تروریستی کورد در موسسات غیر انتفاعی مالی و حمایت های مشکوک

 

موسسه قرض الحسنه جوانان خیر از جمله موسسات غیر انتفاعی و مالی می باشد که به گفته مسئولان آن همانند سایر موسسات مالی همانند قوامین، انصار المجاهدین، ثامن الائمه و... به فعالیت های مالی پرداخته و هدف آنها رواج بانک داری اسلامی می باشد، ولی بر خلاف گفته ها هر یک از این موسسات مالی همانند سایر فرصت های کلان اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی برای سرمایه گذاری به یکی از بنیاد های انقلاب اسلامی و یا حزب های سیاسی و یا ارگان های امنیتی وابسته است. وابستگی بعضی از این موسسات به یکی از کانال های قدرت مثل موسسه قوامین( متعلق به نیروی انتظامی) با روپوش های قانونی آشکار شده ولی بسیاری از موسسات دیگر هنوز در چنبره رانت خواران دولتی وامنیتی می باشند که پی بردن به عقبه این هزار فامیل بسیار دشوار است. موسسه جوانان خیر نیز از جمله موسساتی می باشد که وابستگی پشت پرده آن بر کسی آشکار نیست ولی فعالیت های مالی این موسسه در آذربایجان زبان زد همه مردم می باشد.  این موسسه ظاهر از سوی فردی تورک زبان  تاسیس گردیده و در آذربایجان غربی و شرقی فعالیت می کند و طبق تحقیقات به عمل آماده رابطه بسیار نزدیکی با مسئولان رده بالای امنیتی دارد، اما آنچه که برای ما مهم می نماید نفوذ و فعالیت های چشمگیر حامیان گروه های تروریستی کورد در این موسسه است. با فعالیت و نفوذی که حامیان گروه های توریستی کورد در این موسسه خصوصا در شعبات حوزه آذربایجان غربی دارند و یا با نسبت فامیلی مشکوک مدیر این موسسه می توان گفت که موسسه جوانان خیر با فعالیت های قانونی تبدیل به منبع پول شویی و یا ابزار لاپوشی مافیای قاچاق گروه های تروریستی کورد شده است؟

 معلومات به دست آمده از تحقیقات چندین ماه کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان را در رابطه این موسسه و یکی از مدیران ارشد آن که ارتباط بسیار بسیار نزدیکی با محافل وابسته به گروه های تروریستی  دارد، برای آگاهی بیشتر مردم از فعالیت های پنهان گروه های تروریستی کرد در غرب آذربایجان ارائه می گردد.

 

نام موسسه مالی: صندوق قر ضالحسنه جوانان خیر

 

شعب های آذربایجان شرقی:  شعبه قونقا ( تبریز)، شعبه آزادی( تبریز) شعبه ابوریحان ( تبریز)

 

شعبه طالقانی( مرند)، شعبه چهارده معصوم ( مرند)، شعبه هادی شهر ( هادی شهر) شعبه ورزقان ، شعبه خدافرین

 

شعبه سرپرستی آذربایجان شرقی: تبریز – تقاطع لاله زار و پاستور- پلاک 64

 

تلفن : 4767768

فاکس: 4764313

 

شعب های آذربایجان غربی:

 

شعبه عطایی ( اورمیه)، شعبه مدرس ( اورمیه) شعبه میاندوآب( قوشاچایی) شعبه سه راهی شاهیندژ( صایین قالا)، شعبه مهاباد( سویوق بولاغ)، شعبه ملاجامی( سویوق بولاغ)، شعبه بوکان

 

سرپرستی آذربایجان غربی:

 اورمیه – سه راه عطایی – روبروی بانک تجارت

تلفن :2242996

 

 

اطلاعاتی در مورد مدیر کل موسسه مالی جوانان خیر که علیرغم جوان بودنش رابطه بسیار نزدیکی با مقامات عالی رتبه امنیتی داشته و تبدیل به ابزار گروه ای تروریستی کورد شده است:

 

نام : رحیم   نام خانوادگی: قاسمی تازه کند          متولد: 1357         تحصیلات: دروس حوزه علمیه قم  نا تمام رها کرده و معمم نشده است. فردی است به ظاهر مذهبی

 

همسر اول این فرد اهل شهرتان مرند بود که وی را طلاق داده و بعد با خانمی به نام احمد نژاد از کورد های مهاباد ازداوج نموده است. از آغاز فعالیت موسسه جوانان خیر رحیم قاسمی تازه کند، رئیس بهترین شعبه ها را از کورد های مهاجر انتخاب کرده است.

 

 

فردی که معرفی می گردد از عناصر با نفوذ موسسه جوانان خیر می باشد که، فعالیت آن به نفع گروه های حامی تروریست ها بر همه آشکار می باشد ولی چرا وی هم چنان با قدرت در پست خود باقی مانده جای سوال دارد.

 

نام : هیوا           نام خانوادگی: حکیم زاده      سمت: رئیس شعبه عطایی موسسه جوانان خیر

 

در دوران دانشجویی دبیر چندین تشکل دانشجویی کوردی بود. تعصب بسیار خاصی به زبان کوردی دارد. چندین سال قبل در موسسه ملی الوحدین به عنوان بازرس کلی و رئیس حوزه فعالیت می نمود که طی اختلاسی در صندوق موسسه ملی الموحدین از آنجا خارج و مدتی به صورت مخفیانه در عراق به سر می برد. در جذب و به کار گیری پرسنل از مهاجرین کورد  منطقه نقش بسیار چشمگیری دارد. رابطه بسیار صمیمی با بازاریان و اصناف اقلیت مهاجر کرد دارد و طبق گفته نزدیکان او این بازایان را به خرید زمین و ملک در غرب آذربایجان تشویق می کند. همواره تلاش دارد پرسنل همفکر خود از مهاجرین کورد زبان به رتبه های بالا صعود کنند. کتاب هایی در رابطه با فرهنگ کوردی ترجمه کرده است. پرچم کردستان بزرگ همیشه در پس زمینه گوشی همراهش نقش بسته و در عروسی های فامیلی بدون استثنا با لباس کوردی ظاهر و آرم کردستان بزرگ را بر لباس خود نصب می کند.

( برخی اطلاعات به دلایل خاصی منتشر نمی شود)

 

کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان

7 / 12 / 86