X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
1387/02/09

 

پیام تبریک و بیانیه شماره 3 کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان

در رابطه با نتایج مرحله دوم انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی

 

 

ملت عزیز آذربایجان

 

اعلام رسمی نتایج مرحله دوم انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه های انتخاباتی غرب آذربایجان به ویژه در شهرهای اورمیه و سولدوز، خبر شکست کامل پروژه سند سازی تاریخی – سیاسی حامیان گروه های تروریستی PKK-PJAK  برای غرب آذربایجان را به ارمغان آورده و موجی از مسرت و خوشحالی را بر ملت  و فعالین دلسوز حرکت ملی آذربایجان مستولی ساخت.

آن گونه که در فراخوان های انتخاباتی 24 اسفند و 6 اردیبهشت کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان اشاره شده بود،ملت آذربایجان  در اعتراض به سیاست های تبعیض آمیز و سرکوب اقتصادی،فرهنگی، اجتماعی و سیاسی  صورت گرفته بر علیه آذربایجان  و سو استفاده حاکمیت از پروسه انتخابات جهت مشروعیت بخشیدن به موجودیت سیاسی اش  سال هاست که گزینه تحریم انتخابات را بر گزیده و با عدم حضور خود در پای صندوق های رای اعتراض آرام خود را به سیاست های حاکمیت شوونیستی اعلام می دارند. اما نکته بسیار مهمی که فعالین حرکت ملی آذربایجان بارها و بارها آن را در تحلیل های خود منعکس کرده اند، شرایط ویژه منطقه غرب آذربایجان و حضور نظامی و سیاسی گروه های تروریستی PKK-PJAK در این منطقه و ادعا های واهی ارضی بر این منطقه از خاک عزیز آذربایجان است. بدین دلیل در دوسال گذشته مردم آذربایجان و فعالین حرکت ملی با نگرانی از حضور عناصر تروریست در منطقه غرب آذربایجان مبارزه سیاسی عمیقی را با این پدیده خطرناک آغاز نموده اند که این مبارزه سیاسی در قالب کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان تجلی یافته است. فعالین حرکت ملی  و کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان در مبارزه  سیاسی مشروع و دمکراتیک خود تلاش کرده اند که ماهیت اختاپوسی و جنایتکار تروریسم را افشا و پروژه سند سازی جعلی برای منطقه غرب آذربایجان را که از سوی رهبران تروریست PKK- و لابی شوونیست فارس  آنها هدایت می شود متوقف کنند، لذا یکی از راه های مبارزه با این پروژه خطرناک حضور منطقی و سیاسی در انتخابات شورا های اسلامی شهر و روستا و مجلس شورای بوده است.

عناصر حامی گروه های تروریستی کورد با پیروی از دکترین کردستاننیزیسیون منطقه غرب آذربایجان در کنار فعالیت های نظامی و اقتصادی، انتخابات مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا را بهترین روش  برای تسلط به ارکان اداری و سیاسی منطقه ارزیابی  و سرمایه گذاری کلانی را نیز بر روی این پروژه تروریستی کرده اند. متاسفانه به برکت عدم حضور و تحریم انتخابات مردم تورک منطقه به دلایل اشاره شده و حمایت های پنهانی شوونیسم فارس و لاقیدی مسئولان تورک منطقه، تروریسم کورد توانست در دو نوبت از انتخابات مجلس شورای اسلامی و یک نوبت انتخابات شورا های اسلامی شهر و روستا عناصر خود را بصورت نسبی به سیستم اداری غرب اذربایجان نفوذ دهند. خوشبختانه با تلاش شبانه روزی کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان و با حمایت های بی دریغ  فعالین صدیق و دلسوز حرکت ملی در زمینه مبارزه ملی و سیاسی با تروریسم در غرب آذربایجان با جهشی بزرگ روبرو گشتم.  انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی در هر دو مرحله  فاکت بسیار خوب و هشداری جدی به گروه های تروریستی کورد و لابی شوونیست فارس آنها بود که آگاه باشند که اعتراض سیاسی ملت آذربایجان به سیاست های شوونیستی  صورت گرفته بر علیه آذربایجان، آنها را در دفاع از تمامیت ارضی آذربایجان دلسرد نخواهد کرد و ملت آذربایجان با اراده ملی گرایانه اجازه نخواهد داد که حادثه تلخ اشغال قاراباغ مظلوم از سوی داشناک های ارمنی این بار در غرب آذربایجان توسط تروریسم کورد تکرار شود و به اقتضای ضرورت های زمانی آماده  دفاع از مام میهن می باشند. حوادث هر دو مرحله از انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی در غرب آذربایجان و سایر نقاط آذربایجان ثابت نمود که ملت آذربایجان در عین حالی که از تمامیت ارضی خود دفاع می نماید در خواسته های ملی خود نیز استوار است.

 

خواهران و برادران:

 کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان، شکست پروژه سند سازی تاریخی – سیاسی حامیان گروه های تروریستی کورد در غرب آذربایجان را مدیون حضور سیاسی چشمگیر و آگاهانه فعالین حرکت ملی آذربایجان دانسته و این پیروزی سیاسی را به ملت آذربایجان،  فعالین مستقل سیاسی،فرهنگی و اجتماعی حرکت ملی در داخل و خارج آذربایجان، فعالین بی ادعای جنبش دانشجویی آذربایجان، احزاب و تشکیلات های ملی آذربایجان، مدیران سایت های اینترنتی آذربایجان، دست اندرکاران خستگی ناپذیر تلویزیون ملی آذربایجان، اشخاص حقیقی و حقوقی آذربایجانی که با روحیه ملی گرایانه در ارگان های دولتی مشغول به کار بوده ولی به دلیل خفقان امنیتی فرصت ابراز نظر نداشته ولی  در جبهه ملی مبارزه با تروریسم در غرب آذربایجان مشارکت دارند، تبریک عرض نموده و صمیمانه از فعالیت های آنها قدرانی می نماید. اما لازم می داند یاد آور شود که این پیروزی پایان کار مبارزه ملی با تروریسم کورد و ادعا های ارضی در منطقه غرب آذربایجان نبوده بلکه سر آغاز مبارزه ملی- سیاسی با غده خطرناک تروریسم می باشد و نامزد های منتخب در قبال خواسته های ملی ملت آذربایجان و دفاع از تمامیت ارضی آذربایجان پاسخ گو هستند.

در پایان به عنوان کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان اعلام می دارد، این کمیته فعلا بنا به مصلحت های ملی از افشا برخی معامله های پشت پرده چهره های مرموز و مشکوک خودداری ورزیده ولی مودبانه به این افراد هشدار می دهد در صورت تداوم حرکات موذیانه  و استفاده ابزاری از مسئله مبارزه ملی با حضور تروریسم کورد در غرب آذربایجان جهت ضربه زدن به کلیت حرکت ملی، بدون توجه به گرایشات سیاسی شان خود را مجبور به افشا مسائل پشت پرده می داند تا  ملت آذربایجان در مورد آنها به قضاوت بنشیند.

 

 

 

کمیته مردمی دفاع از غرب آذربایجان

9 / 2 / 1387